نویسنده مدیر

لزوم هوشیاری حوزویان نسبت به برنامه های تبلیغی و اعتقادی دشمن

مدیر - ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

قم- عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه امروز در شرایط حساسی به لحاظ هجوم به اعتقادات و مبانی دینی همزمان با هجوم ویروس کرونا هستیم گفت: مقابله با این مسئله هوشیاری حوزویان را می‌طلبد.

 آیت الله نجم‌الدین طبسی پیش از ظهر دوشنبه در رونمایی از کتاب «بحوث العلمیه فی القضیّه المهدوّیه» که در مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شد، گفت: امروز در شرایط حساسی به لحاظ هجوم به اعتقادات و مبانی دینی همزمان با هجوم ویروس کرونا هستیم و این مسئله نگرانی‌های بسیار جدی برای عاشقان شریعت و اسلام به وجود آورده است که هوشیاری حوزویان را می‌طلبد و بایستی در خصوص این امر مهم به سرعت اقدام شود تا بیش از این، دین، نظام جمهوری اسلامی و جامعه ایرانی گرفتار خسارات معنوی نشوند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه امروز شاهد این هستیم که راه اندازی مسئله‌ای ضروری مانند درس خارج مهدویت، چگونه توانسته دل‌ها را به سمت مسئله مهدویت و امام زمان (عج) جلب نماید، گفت: صهیونیسم بین‌الملل به شدت نگران نشر این معارف است و با حملات رسانه‌ای در صدد مقابله هستند ولی همین فعالیت‌های رسانه‌ای سبب استقبال بسیاری از مردم عرب زبان و کشورهای اسلامی از مباحث مرتبط با مهدویت شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: وقتی فعالیت‌هایی از این قبیل، توانایی جذب قلوب جوانان سایر کشورهای اسلامی به مهدویت را دارد، بایستی این فعالیت‌ها گسترش یافته و به زبان‌های غیر فارسی نیز منتشر شود.

آیت الله نجم‌الدین طبسی در ادامه افزود: توجه قلوب مردم به مهدویت، انتظار را از اهل علم و حوزه و حوزویان بیش از پیش بالا برده و امید است شاهد کارهای فاخرتری در عرصه مهدویت برای از بین بردن غفلت‌ها از اسلام و مسئله مهدویت و مذهب شیعه باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نشر مهدویت و دیگر آموزه‌ها و معارف اسلامی می‌تواند دشمن را بیش از گذشته مأیوس کند و سبب پیروزی اسلام و دین شود.

این محقق و پژوهشگر حوزوی در پایان گفت: بر این باوریم که مردم دنیا و کشورهای اسلامی به مسئله مهدویت عشق و علاقه قلبی و عمیق دارند و همین امر نیز مسئولیت حوزویان و اهل علم را بیش از گذشته برای نشر آن سنگین‌تر کرده است.

مطالب مرتبط با این مطلب
دیدگاه های ارسال شده
بستن منو